Jdi na obsah Jdi na menu
 

 Otevření mateřské školky

K 2.9.2013 jsme v prostorech bývalého mateřského centra v suterénu naší budovy otevřeli novou mateřskou školu. Prostory jsme přebudovali, aby stavebně a hygienicky vyhověly podmínkám pro registraci školky na Ministerstvu školství.


Mateřská škola má v názvu křesťanská, ale nabízí předškolní vzdělávání nejen dětem z křesťanských rodin, ale i z rodin bez vyznání. Je menší svou kapacitou do dvaceti dětí a věnovat se dětem budou po převážnou část dne souběžně dvě učitelky.
Do programu jsou zařazeny prvky pedagogiky Montessori, která působí na celistvý rozvoj osobnosti dítěte a vytváří výchovné prostředí umožňující přirozený vývoj dětí.


V prostorách naší budovy nadále funguje i stávající služba mateřského centra Klubíčko, které jsme přemístili do prvního poschodí. Bude tak umožněn šetrný přirozený přechod, šetrný na dětskou psychiku, z péče matky do péče pedagogických pracovnic v prostředí pro dítě již dobře známém. Personálně se bude mateřská škola prolínat s mateřským centrem, takže bude docházet i k postupnému seznamování dítěte s jeho budoucí učitelkou. Společný bude i prostor zahrady.

 

Náhledy fotografií ze složky Školka