Jdi na obsah Jdi na menu
 

 Vězeňská kaple má svoji Bibli

8. 12. 2011

Dalším významným datem po otevření a vysvěcení vězeňské kaple se pro duchovní službu ve Vazební věznici Litoměřice stal 7. prosinec 2011, kdy se v kapli vazební věznice uskutečnila slavnostní ekumenická bohoslužba s předáním Bible. 

Slavnostní ráz této události nepochybně podtrhla účast zástupců Vězeňské duchovní služby a Vězeňské duchovní péče v čele s hlavní kaplankou Mgr. Jakubalovou, a zástupci Mgr. Škodou, Mgr. Pivoňkou a paní Balcarovou. Ekumenickou bohoslužbou nás provedli duchovní p. Haslinger, kazatel p. Brož a pan farář Valík. V přítomnosti hostů, zástupců vedení vazební věznice a vězněných osob se po prvotním uvítání a pozdravech rozezněly kaplí modlitby, písně a svaté evangelium.
 
V rámci slavnostní bohoslužby zástupci Vězeňské duchovní služby a Vězeňské duchovní péče Mgr. Jakubalová, Mgr. Škoda, Mgr. Pivoňka a paní Balcarová pozdravili všechny přítomné, kdy mimo jiné poděkovali řediteli vazební věznice za dokončení a otevření kaple jako stánku určeného pro křesťanské rozjímání nejenom pro vězněné osoby, ale i pro zaměstnance vazební věznice. Slavnostním aktem vlastního předání Bible, byl pověřen zástupce hlavní kaplanky Mgr. Pivoňka, který symbolicky předal Bibli řediteli vazební věznice plk. Ing. Líbalovi. Pan ředitel jako zástupce Vězeňské služby ČR tuto Bibli následně předal duchovnímu panu Haslingerovi jako zástupci dobrovolných duchovních, kteří působí ve Vazební věznici Litoměřice.
 
Vězeňská kaple bude sloužit nejen pro pastorační rozhovory a bohoslužby, ale bude využívána i pro vhodné kulturní akce.
 
 (JaK)